HABERLER|20 Ağustos 2011 16:51

Kaleiçi’nde tarih Gizli Bahçe Konakları ile yeniden can buluyor.


Kaleiçi’nin merkezindeki en eski yapılardan olan Gizli Bahçe Konakları, yıllar sonra 2200 m2 içinde yer alan beş tarihi evi ve avlusu ile yeniden restore edilerek Kaleiçi’nin en güzel köşesini Türk turizmi ve Antalya’nın hizmetine açtı.

20 Temmuz 2011 Çarşamba günü Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ve İşletme sahipleri İbrahim Karabak, Halit Karabak, ve Yusuf Kara tarafından kurdelası kesilerek açılışı gerçekleştirilen Antalya Gizli Bahçe Konaklarının açılış kokteyline ilgi büyüktü.

Antalya’nın tanınmış birçok simasının katıldığı açılış kokteylinde davetlilere Gizli Bahçe Konaklarında yer alan ve her biri farklı konsepte oluşturulan konakların tanıtımı yapıldı. Tarihin doğayla bütünleştiği eşsiz bir manzaraya sahip olan Ala Carte Restaurantı, klasik Osmanlı motifleri ile dekore edilmiş tarihin en güzel yansımalarından biri olan Hanım Sultan Konağı, Osmanlı Türk motiflerinin en seçkin tarzını günümüze taşıyarak o dönemin izlerini en sade ve şık haliyle sunan Ceren Sultan Konağı, Hanımağa Konağı Pazarı, Koca Yusuf Toplantı Salonu, Keyfi Bahçe Bar, Akşamcı Meyhanesi ve Arena organizasyon alanı ile Gizli Bahçe Konakları tüm davetlilerin beğenisini topladı. Türk ve Avrupa mutfaklarının en leziz örneklerinin sunulduğu zengin açık büfe ise davetlilerden tam not aldı. Gece canlı müzik ve sunulan çeşitli aktivitelerle devam etti.

Etiketler:,
  • Paylas:
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg